Gmina Oświęcim

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Sukcesy kolejnych spotkań liderów gospodarczych i politycznych w Krynicy Zdroju świadczą o tym, że Forum Ekonomiczne w ciągu kilkunastu ostatnich lat stało się jednym z największych, kompleksowych i najbardziej uznanych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej ...

Zrodlo filmu: www.oswiecimskie24.pl
Wyświetleń: 15673
Ocena:
Twoja ocena: 12345

 

 

Sukcesy kolejnych spotkań liderów gospodarczych i politycznych w Krynicy Zdroju świadczą o tym, że Forum Ekonomiczne w ciągu kilkunastu ostatnich lat stało się jednym z największych, kompleksowych i najbardziej uznanych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

W ramach Forum Ekonomicznego od 7 lat organizowane jest tzw. Forum Regionów. O znaczeniu poszczególnych regionów w rozwoju i funkcjonowaniu Europy – nie trzeba chyba dużo mówić – polityka regionalna to jedna z najbardziej udanych strategii rozwoju naszego kontynentu. Stąd tak ważny jest udział samorządowców, którzy spotykając się w Krynicy maja możliwość wymiany doświadczeń i bezpośredniej rozmowy z wieloma znaczącymi postaciami życia gospodarczego  i politycznego naszego kraju.

 

„Miejsce samorządów w perspektywie finansowej UE 2014-2020" pod takim hasłem odbył się w Małopolskim Centrum MRPO panel inaugurujący tegoroczne Forum Regionów.

Małopolska aktywnie włączyła się w organizację tegorocznego forum. Na słynnym krynickim deptaku powstało Małopolskie Centrum MRPO. Zaaranżowano go w taki sposób, by pokazać Małopolskę jako region nie tylko nowoczesny, ale też przywiązany do tradycji i czerpiący – jak żaden inny region w Polsce – z bogatego dziedzictwa.

Już teraz wiadomo, że w następnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej większą rolę będą odgrywać m.in. zwrotne mechanizmy finansowe. Samorządowcy będą musieli myśleć o innych formach finansowania inwestycji.