Gmina Oświęcim

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Sportowe zmagania przedszkolaków

31 maja we Włosienicy, na terenach remizy OSP przedszkolaki z Babic, Brzezinki, Grojca, Harmęż, Poręby Wielkiej, Rajska, Włosienicy i Zaborza rywalizowały w II Gminnych Zmaganiach Sportowych pod patronatem Wójta Gminy Oświęcim.

 

 

Leokadia Kukla, Dyrektor włosienickiego przedszkola odczytała słowa ślubowania. Zawodniczki i zawodnicy potwierdzili je zgodnym "Obiecujemy!". Następnie zmierzyli się w ośmiu konkurencjach.

Chód z woreczkiem na głowie wymagał zachowania równowagi, a bieg z piłką umiejętności sprinterskich. Przenoszenie piłeczki ping-pongowej na talerzyku okazało się trudniejszym wyzwaniem, zwłaszcza gdy dmuchał wiosenny wiatr. Przeciąganie szarfy od stóp do głów tylko pozornie było łatwiejsze dla niższych uczestników, podobnie jak przejście przez koło hula-hop. Rzut krążkiem na pachołek poprzedzony skokami przez przeszkody sprawiał wrażenie rozgrzewki przed ostatnimi dwoma konkurencjami. Przekazywanie piłki ponad głową do stojącego z tyłu partnera było testem na współdziałanie w zespole. Wielu wyrywnych zawodników rutynowo ruszało do biegu, zapominając o zasadach w tej dyscyplinie. Na finał były podskoki z woreczkiem między nogami. Co sprytniejsi szybko zauważyli, że im wyżej chwycą woreczek, tym łatwiej go będzie utrzymać.

Po każdej konkurencji z piersi uczestników rozlegało się nad Włosienicą donośne "Hip hip hura! Zabawa na 102!". A gdy ten okrzyk i doping gospodarzy przebrzmiały, do obrad zasiadło jury. W jego składzie znaleźli się: Jadwiga Szczerbowska (dyrektor OKSiR-u), Mieczysław Grubka (prezes LKS Włosienica), Mirosław Smolarek (zastępca wójta Gminy Oświęcim) i Władysław Zaliński (sołtys Włosienicy). Werdykt był jednogłośny: wszyscy uczestnicy zdobyli złote medale! Otrzymali również pamiątkowe dyplomy, a ich przedszkola - puchary.

Organizatorem II Gminnych Zmagań Sportowych były Przedszkole Samorządowe we Włosienicy oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim. Gospodyni imprezy Leokadia Kulka podziękowała również za pomoc w przygotowaniach panom Tomkowi i Bogdanowi z miejscowego LKS-u.

 

Autor: Lech Chodacki