Gmina Oświęcim

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Akademia Rodzica w Oświęcimiu zaprasza wszystkich rodziców na bezpłatne warsztaty psychologiczne „Piękny umysł dziecka”

 

Akademia Nauki zaprasza Państwa na bezpłatne warsztaty psychologiczne dla rodziców. Będzie to swoista podróż do krainy możliwości każdego dziecka, a Państwo będziecie mieli okazję nauczyć się, jak być przewodnikiem swoich dzieci po tej krainie.

 

Każde dziecko ma wiele potencjałów. Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę pełniej korzystać z możliwości, które posiada. Dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej ciekawej, psychologicznej przygodzie. Warsztaty prowadzone są z dużą dawką humoru, poruszają i inspirują do odnajdywania nowych rozwiązań, drobnej zmiany, która czasem może przynieść zaskakujące rezultaty.

 

Cykl składa się z dwóch warsztatów. Każdy warsztat stanowi odrębną całość, ale warto wziąć udział we wszystkich, wtedy korzyści są największe. Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Poniżej przedstawiamy terminy i tematy spotkań.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa

 

Warsztaty odbędą się w Oświęcimskim Centrum Kultury.

 

TERMIN WARSZTATÓW:  18-ty maja 2011 roku


16.00 – 17.35 „Piękny umysł dziecka” – Niezwykły intelekt dziecka

 

17.45 – 19.20 „Wewnętrzny świat emocji” – czyli jak być Superterapeutą swojego dziecka oraz „Bez korzeni nie ma skrzydeł” – jak być przewodnikiem do skarbów, które ma każde dziecko.

 

 
Warsztaty poprowadzi Marek Hoffman, psycholog, metodyk z siedziby głównej Akademii Nauki w Poznaniu, zafascynowany cudownym umysłem dzieci i docieraniem do ich zasobów; autor i współautor kursów nauki czytania, szybkiego czytania i rozwoju intelektu dla dzieci, młodzieży i dorosłych: „Mały Odkrywca”, „Mądre Dziecko”, „Uczeń z Charakterem”, „Gimnazjalista z Klasą” oraz „Kwantowy Umysł”.

 

Aby zapisać się na warsztaty wystarczy dostarczyć do nas poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy zamieszczony na drugiej stronie niniejszego zaproszenia do dnia 12 maja 2011 roku:

 

  1. Wysłać emailem na adres: biuro@akademianauki.eu
  2. Wysłać faksem na numer: 33 8443733
  3. Wysłać pocztą na adres: Akademia Nauki ul. Dąbrowskiego 3, 32-600 Oświęcim
  4. Dostarczyć osobiście na adres: Akademia Nauki ul. Dąbrowskiego 3, 32-600 Oświęcim

 

Ilość miejsc jest ograniczona i o zapisie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Zespół Akademii Nauki

 

_________________________________

 

 Oto zagadnienia, które będą poruszane na każdych warsztatach…

 
 

Piękny umysł dziecka.

 

W trakcie tych warsztatów będziemy odkrywać, jak działa mózg dziecka. Dowiesz się że każdy mózg jest inteligentny. Poruszymy zagadnienia związane ze świadomością i nieświadomością dziecka i jak poziomy te wpływają, na jakość uczenia się w domu i szkole. Poznamy naturalne sposoby aktywizacji zdolności i potencjału dziecka. Omówimy także, jak nasze umysły działają w relacjach nie tylko z dziećmi, ale również z naszymi życiowymi partnerami. Rodzice którzy brali udział w tych warsztatach często z uśmiechem stwierdzali, że mogą teraz prowadzić doradztwo matrymonialne…

 

 

Wewnętrzny świat emocji – czyli jak być Superterapeutą swojego dziecka.

 

Świat naszych emocji kieruje się swoistymi prawami. Poznanie tych praw pozwala lepiej poruszać się po naszym wewnętrznym świecie uczuć. W trakcie tych warsztatów lepiej zrozumiemy naturę emocji, ich wpływ na jakość naszego życia. Poznamy proste techniki łagodzenia stresu, napięć a nawet agresji u dziecka. Będzie to inspirująca przygoda, w często nieznanym nam świecie własnych uczuć. Rodzice, którzy brali udział w tych warsztatach stwierdzili, że były to jedne z ważniejszych warsztatów w ich życiu, które pozwoliły im z innej perspektywy spojrzeć na siebie i na dziecko.

 

 

Bez korzeni nie ma skrzydeł – jak być przewodnikiem do skarbów, które ma każde dziecko.

 

Każde dziecko ma potencjały i możliwości. Podczas tych warsztatów nauczymy się docierać do nich i je odkrywać. Poznamy różnicę między tzw. pozytywnym myśleniem a rzeczywistym docieraniem do zasobów. To nasze wewnętrzne zasoby sprawiają, że mamy w życiu pasję, inspirację… Im bardziej jesteśmy zanurzeni w swoim „wewnętrznym skarbcu”, tym lepiej jesteśmy odbierani przez otoczenie. Dziecko tylko wtedy, kiedy odkrywa swoje zasoby, może w pełni rozwijać skrzydła… Psychologowie twierdzą, że docieranie do zasobów wewnętrznych dziecka jest jednym na dzień dzisiejszy sposobem przeciwdziałania uzależnieniom. Rodzice, którzy brali udział w tych warsztatach często stwierdzali, że nauczyli się patrzeć na dziecko przez pryzmat jego wewnętrznej siły.

 

 

Być może jeszcze się wahasz, czy te warsztaty są dla Ciebie i czy warto wziąć w nich udział… Niech w podjęciu decyzji na TAK, pomogą Ci wypowiedzi rodziców i nauczycieli, którzy już w nich uczestniczyli w Poznaniu.

 

 

 

 

 

„Nie wiedziałam, że psychologia może być aż tak ciekawa.”       

 

 

„Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Podobał mi się sposób prowadzenia, zrozumiale i z humorem.”

 

 

„Warsztaty spowodowały, że czuję większą pewność siebie. Nikt nie uczył nas, jak być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci.”

 

 

„Inaczej patrzę na siebie i na swoje dziecko.”

 

 

 

 

Formularz zgłoszeniowy

 

Imię i nazwisko rodzica/opiekuna:

 

 

Imię dziecka (dzieci):

 

 

Wiek dziecka:

 

 

 

Miejscowość:

 

 

Adres email rodzica/opiekuna:

 

 

Numer telefonu komórkowego rodzica:

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym dla potrzeb rekrutacyjnych i marketingowych firmy Akademia Nauki mgr Piotr Pacyga, ul. Dąbrowskiego 3, 32-600 Oświęcim (zgodnie z ustawą z dnia 29.09.1997r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883)

 

Podpis ……………………………………………………………………..