Gmina Oświęcim

Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

SMS-owy system ostrzegania juz działa

Starosta Oświęcimski informuje, że jeżeli chcesz BEZPŁATNIE otrzymywać wiadomości SMS z informacjami, m. in. o - zagrożeniach: powodziowych, pożarowych, gradobiciach, wichurach itp ....

 

 

Powiat oświęcimski w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu uruchomił Samorządowy Informator SMS – jest to system przekazywania ostrzeżeń i komunikatów w formie bezpłatnej wiadomości SMS od władz powiatu do wszystkich użytkowników, którzy zalogują się do tego systemu. Otrzymywany SMS będzie zaczynał się od nazwy nadawcy „powiat oświęcimski”. System spełnia wymogi określone w ustawie o ochronie danych osobowych.

 

Idea systemu, który powstał z inicjatywy Starosty Józefa Krawczyka, jest następująca: gdy pojawia się niebezpieczeństwo, powiatowe centrum zarządzania kryzysowego określa rodzaj oraz rozmiar zagrożenia i zgodnie z decyzją starosty rozsyła (jednym kliknięciem) komunikat ostrzegawczy. Sygnał przesyłany jest poprzez operatorów komórkowych i dociera do mieszkańców z zagrożonego terenu.

 

Tym samym powiat oświęcimski podjął działanie zmierzające do zapobiegania sytuacjom, w których mieszkańcy nie mają dostatecznej wiedzy o zbliżających się zagrożeniach. Od dzisiaj każdy może otrzymać taką wiadomość na swój telefon komórkowy.

 

Aby zarejestrować się w SI SMS jako Użytkownik, należy na numer telefonu komórkowego

661 000 112 wysłać wiadomość SMS

o treści jak przedstawionym plakacie, wybierając tym samym grupę do której chce użytkownik należeć.


Użytkownik wysyłając wiadomość SMS, rejestrującą go w systemie, ponosi jednorazowo koszt wysłania standardowej wiadomości SMS. Prawidłowa rejestracja Użytkownika w systemie kończy się potwierdzeniem tego faktu w postaci zwrotnej wiadomości SMS z informacją o skutecznym zarejestrowaniu do wybranej przez Użytkownika grupy. Od tego momentu Użytkownik będzie otrzymywał informacje dotyczące grupy (gminy), do której się zarejestrował. Użytkownik otrzymuje te informacje bezpłatnie.

 

Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania komunikatów, wysyłając z numeru telefonu, z którego zarejestrował się w systemie wiadomość SMS o treści wymienionej w szczegółowej ulotce informacyjnej - zamieszczonej poniżej.

 

 

Kliknij, aby powiększyć

 

 

Szczegółowa ulotka informacyjna