PS Rajsko

Kalendarz wydarzeń
Gminy Oświęcim
Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Żegnajcie wakacje , witaj przedszkole.

3 września 2012r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2012/2013. W przedszkolu, już od godziny 6.30 czekają na dzieci estetycznie urządzone i przytulne sale zajęć, kolorowe klocki i stęsknione lalki.
Pragniemy, aby start w przedszkolu był dla Dzieci i Rodziców udany i przyjemny. Poniżej prezentujemy rady na pierwsze dni...

 

 

03 września 2012r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2012/2013. W przedszkolu, już od godziny 6.30 czekają na dzieci estetycznie urządzone i przytulne sale zajęć, kolorowe klocki i stęsknione lalki. O godz. 10.00 zaprosimy wszystkie dzieci do ogrodu przedszkolnego, gdzie  organizowane będą zabawy integracyjne, taneczne i ruchowe. Uroczyście powitamy w przedszkolu najmłodszych przedszkolaków. Będzie dużo śmiechu i niespodzianek.

Pragniemy, aby start w przedszkolu był dla Dzieci i Rodziców udany i przyjemny. Poniżej prezentujemy rady dla zatroskanej mamy.

 

RADY NA PIERWSZE DNI

 

  1. Nie przychodź do przedszkola na „ostatnią chwilę”, unikaj pośpiechu. Wyprawa do przedszkola powinna być  miłym spacerem, a nie wyścigiem z czasem.
  2. Nie przeciągaj pożegnania w szatni; pomóż dziecku się rozebrać, pocałuj je, odprowadź do sali zajęć i zostaw pod opieką nauczyciela.
  3. Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to raz, będzie wiedziało, że można wszystko wymusić.
  4. Nie obiecuj dziecku nagród za pójście do przedszkola- dziecka nie można przekupywać.
  5. Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres. Ono samo będzie wiedziało, kiedy podzielić się swoimi przeżyciami.
  6. Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tato, rozstania z tatą są mniej bolesne.
  7. Nie zamartwiaj się, że dziecko idzie do przedszkola. Nie bój się, że sobie nie poradzi. Wspólnie ułatwimy mu start w przedszkolu.
  8. Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze uśmiechem!

 

                  

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy łagodnego, bezstresowego przejścia w tak przecież piękny i ciekawy okres życia, jakim jest wiek przedszkolny.

 

 

 

Dyrektor Przedszkola

wraz z nauczycielami i pracownikami

 

 

 

 

„Jestem sobie przedszkolaczek”   / M. Terlikowska/

 

        „ Jestem sobie przedszkolaczek”

        nie grymaszę i nie płaczę,

        na bębenku marsza gram

        ram, tam, tam, ram, tam, tam.

 

 

                Mamy tu zabawek wiele,

                razem bawić się weselej,

                bo kolegów dobrych mam

                ram, tam, tam, ram, tam, tam.

 

 

         Mamy klocki, kredki, farby

         - to są nasze wspólne skarby,

  Bardzo dobrze tutaj nam,

  ram, tam, tam, ram, tam, tam”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Barbara Toczek
AKTUALNOŚCI
2022
123456789101112
Ogłoszenia