PS Zaborze

Kalendarz wydarzeń
Gminy Oświęcim
Pn Wt Sr Cz Pt Sb N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

 

 

      HISTORIA PRZEDSZKOLA
             W ZABORZU

 

 

 

 

 

 

 

Przedszkole w Zaborzu położone jest w pięknej malowniczej okolicy. Z dala od drogi w dużym ogrodzie, w którym bardzo często odwiedzają nas leśne zwierzęta.  Latem i wiosną to doskonałe miejsce do harców w ogrodzie. Dzieci mają dużo swobody i każdy znajdzie miejsce dla siebie. Wśród otaczającej nas przyrody bardzo łatwo możemy zauważyć zmiany jakie w przyrodzie zachodzą jesienią, kolorowe liście otaczają nas wtedy  z każdej strony – wszystko ma swój urok. Zimą zaś mamy dużo wolnego miejsca by ulepić bałwana i bawić się śnieżkami – jest naprawdę bajecznie…..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 listopada 1962 r. zostało otwarte pierwsze w historii wsi Państwowe Przedszkole w Zaborzu. Wydarzenie to uczczono uroczystym porankiem z występami przedszkolnych i szkolnych dzieci. Pomieszczenia przedszkolne, znajdujące się na piętrze, składały się z dwóch sal zabaw, kancelarii oraz kuchni. Na parterze budynku znajdowała się czteroklasowa szkoła podstawowa.

 

 

Przedszkole jest placówką  cztero oddziałową, każdy o bajecznej nazwie. Najmłodsza grupa wiekowa to Skrzaty, II oddział to Smerfy, III- Tygryski, IV – Dinusie.

W każdej Sali na ścianach są piękne malownicze rysunki postaci , o których mowa w nazwie. To zasługa pani Dyrektor przedszkola i pracowników. Dodatkowo w naszym przedszkolu jest piękna sypialnia królewny śnieżki, ze świecącym niebem,  w której dzieci mogą spokojnie wypoczywać po obiadku 

   

           

        

 

 

 

  
   

 

   

                 

        

 

   


 

 

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 


 

 


 

 

   

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 


 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI
2024
123456789101112
Ogłoszenia